شماره تماس: 61931000-021  پست الکترونیک: infoasr-gooyesh.com

ساختار تبدیل متن به گفتار

ساختار تبدیل متن به گفتار

تبدیل متن به گفتار فارسی با نرم افزار آریانا

تولید گفتار از روی متن و سیستم‌های تبدیل متن به گفتار(TTS: Text-to-Speech)یكی از زمینه‌های مهم و بسیار کاربردی در پردازش سیگنال گفتار می‌باشد. سیستم تبدیل متن به گفتار یا سنتز گفتار یك سیستم خودكار كامپیوتری است كه قابلیت قرائت هر متنی را به ‌صورت طبیعی داشته باشد. این سیستم‌ها که کاربردهای زیادی دارند، می‌توانند برای نابینایان بسیار مفید باشند. سیستم‌های TTSافراد نابینا را قادر می‌سازند تا بتوانند به منابع مختلف اطلاعاتی دسترسی پیدا کنند، منابعی مانند کتاب‌ها، نشریات و روزنامه‌ها، سایت‌های اینترنتی، منابع آموزشی مختلف و ... .

سیستم‌های تشخیص گفتار چگونه عمل می کنند؟

سیستم‌های تشخیص گفتار

رویکردهای مختلفی برای بازشناسی گفتار وجود دارد که موفق‌ترین آنها رویکرد مبتنی تشخیص الگو است و تقریباً تمامی سیستم‌های موفق امروزی بر اساس آن عمل می‌کنند. در این رویکرد گفتار به کمک تعدادی واحد آوایی (مانند کلمه ، هجا ، سه واجی یا واج) مدل می‌شود و برای بازشناسی نیز از تشخیص این واحدها و کنار هم قرار دادن آنها، متن متناسب با گفتار تشخیص داده می‌شود. در شکل 1 ساختار مرسوم برای یک سیستم بازشناسی گفتار (با رویکرد تشخیص الگو) نشان داده شده است. سیستم‌های بازشناسی گفتاری که از این رویکرد استفاده می‌کنند، دارای دو فاز آموزش و آزمون می‌باشند.

تحقیقات و پروژه های شرکت عصر گویش پرداز

تحقیقات و پروژه های شرکت عصر گویش پرداز

شرکت عصر گویش پرداز با تکیه بر علم و دانش نیروی متخصص ایرانی دست به انجام پروژه هایی در زمینه های پردازش گفتار، سنتز گفتار و پردازش تصویری زده است که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • سامانه ثبت صورتجلسات صحن علنی مجلس شورای اسلامی
  • سامانه صدور جرائم رانندگی با ورود اطلاعات گفتاری
  • سامانه تغییر صدای گوینده

نویسا نخستین نرم‌افزار تایپ گفتاری زبان فارسی است که با بهره‌گیری از تکنولوژی تشخیص خودکار گفتار (Automatic Speech Recognition) توسط متخصصان شرکت عصر گویش‌ پرداز برای زبان فارسی طراحی و توسعه داده شده است.

تماس با ما

آدرس: تهران - خیابان آزادی - خیابان حبیب اله - خیابان تیموری - بالاتر از متروی دانشگاه صنعتی شریف - نبش کوچه برومند - پلاک 2 - واحد 10

تلفن تماس : 02161931000

گالری تصاویر